Ferguson Ariva 252 Combo

Ferguson Ariva 252 Combo je predchodcom modelu Ariva 253 Combo. Jedná sa univerzálny dvojttunerový FULL HD prijímač, ktorý ponúka prístup k satelitnej DVB-S / S2, káblovej DVB-C, a aj pozemnej digitálnej TV vysielanej v DVB-T /DVB-T2 v HD a SD rozlíšení. 

Od modelu Ariva 152 Combo má navyše zabudovaný slot pre vloženie dekódovacieho CI modulu.

O výkon prijímača sa stará procesor o frekvencii 400Mhz doplnený o operačnú pamäť 128MB DDRII. Prijímač pracuje na firemnom uzavretom softvéri.

Pre zobrazovanie informácii má prijímač na prednom paneli zabudovaný alfanumerický-numerický VFD displej zobrazujúci čas, názov , alebo číslo programu. Na prednom paneli nájdete aj ovládacie tlačidla prijímača.

 

252

Pre dekódovanie má prijímač zabudovanú jednu univerzálnu čítačku kariet a jeden CI slot pre vloženie dekódovacieho CI modulu. Prijímač disponuje USB konektormi, ktoré umožňujú pripojenie externého disku (USB flashdisk, USB HDD). Vďaka tomu je možné prehrávať MP3, OGG, FLAC, MPEG, AVI, Xvid, MPG, VOB, TS, TRP, MP4, MKV a prezerať nahrané fotografie vo formáte JPEG. Na pripojené USB zariadenie je tiež možné nahrávať, prípadne pomocou USB vykonávať softvérové aktualizácie prijímača.
Ariva 252 HD Combo umožňuje jeden satelitný program nahrávať a na ďalší z rovnakého transpondéra sa pozerať. U pozemného vysielania je možné nahrávať dva programy súčasne z jedného multiplexu. Pri nahrávaní pozemného vysielania sa môžete pozerať na satelitné vysielanie a naopak.
V nastavení je možné si zvoliť ako sa program bude ukladať na disk a to vo formáte PS (program stream) alebo TS formáte (transport stream)

Parametre prístroja:
– Podpora MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC / H.264 a DVB-T / DVB-T2
– Univerzálna čítačka kariet podporujúca česko-slovenske karty / Skylink / UPC
– CI slot
– Alfanumerický displej
– USB 2.0 konektor na prednom a zadnom paneli
– Časovač až pre 32 udalostí
– Užívateľsky jednoduché OSD menu
– Podpora rozlíšenia 720p & 1080
– EPG programový sprievodca, teletext, podpora titulkov
– Favoritné skupiny TV a Rádio kanálov
– Podpora DiSEqC 1.0, 1.2 a, Usals
– Rodičovský zámok
– Funkcia rýchleho vyhľadávania kanálov QuickFind
– Funkcia Time Shift
– Podpora WiFi dongle 802.11b / g / n
– Prístup k youtube, YouPorn, dailimotion, rss, pogoda, google maps
– Univerzálny ovládač RCU-650
konektory:
– 1x scart
– HDMI
– 2x RCA (Cinch) analóg audio
– LAN, RS232 port
– 2x USB
– Optický digitálny výstup
– Rozmery 260x180x50 mm