Ferguson Ariva 152 Combo

Ariva 152 Combo je prodchodcom modelu Ariva 153 Combo.Ferguson Ariva 152 Combo ponúka satelitný a terestriálny televízny príjem v SD aj HD kvalite. Naviac má  DVB-T2 tuner, ktorý umožní do budúcnosti príjem kanálov šírených normou DVB-T2.

Od modelu Ariva 252 Combo nemá zabudovaný slot pre vloženie dekódovacieho CI modulu má iba jednu UNI čítačku dekódovacích kariet.

O výkon prijímača sa stará procesor o frekvencii 400Mhz doplnený o operačnú pamäť 128MB DDRII. Prijímač pracuje na firemnom uzavretom softvéri.

Pre zobrazovanie informácii má prijímač na prednom paneli zabudovaný numerický  7-segmentový displej zobrazujúci čas,alebo číslo programu. Na prednom paneli nájdete aj ovládacie tlačidla prijímača.

ariva_152
Prijímač disponuje USB konektormi, ktoré umožňujú pripojenie externého disku (USB flashdisk, USB HDD). Vďaka tomu je možné prehrávať MP3, OGG, FLAC, MPEG, AVI, Xvid, MPG, VOB, TS, TRP, MP4, MKV a prezerať nahrané fotografie vo formáte JPEG. Na pripojené USB zariadenie je tiež možné nahrávať, prípadne pomocou USB vykonávať softvérové aktualizácie prijímača.
Ariva 152 HD Combo umožňuje jeden satelitný program nahrávať a na ďalší z rovnakého transpondéra sa pozerať. U pozemného vysielania je možné nahrávať dva programy súčasne z jedného multiplexu. Pri nahrávaní pozemného vysielania sa môžete pozerať na satelitné vysielanie a naopak.
V nastavení je možné si zvoliť ako sa program bude ukladať na disk a to vo formáte PS (program stream) alebo TS formáte (transport stream)
Prijímač disponuje aj možnosťou pripojenia k internetu cez ethernetový konektor RJ45.

Parametre prístroja:
podpora MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC / H.264 a DVB-T / DVB-T2
univerzálna čítačka kariet podporujúca slovenskej karty CSLink / Skylink / UPC
USB 2.0 konektor na prednom a zadnom paneli
časovač až pre 32 udalostí
užívateľsky jednoduché OSD menu
podpora rozlíšenia 720p & 1080
EPG programový sprievodca, teletext, podpora titulkov
favoritné skupiny TV a Rádio kanálov
podpora DiSEqC 1.0, 1.2 a, Usals
rodičovský zámok
funkcia rýchleho vyhľadávania kanálov QuickFind
funkcia Time Shift
podpora WiFi dongle 802.11b / g / n
prístup k youtube, YouPorn, dailimotion, rss, pogoda, google maps
univerzálny ovládač RCU-540
konektory:
1x scart
HDMI
2x RCA (Cinch) analóg audio
LAN, RS232 port
2x USB
optický digitálny výstup
rozmery 260x180x50 mm